Przedmioty dekoracyjne i użytkowe, zdobione różnymi technikami plastycznymi. Koronki szydełkowe, kartki okolicznościowe. Florystyka.

TUTORIALE

czwartek, 05 maja 2011

W poprzednim poscie zamieściłam zdjęcie kolczyków, zrobionych na szydełku. Jeśli chcecie wzbogacić swoją kolekcję biżuterii takim drobiazgiem możecie zamówić je u mnie lub przeczytać do końca ten post i zastosować się do moich rad - zrobić  kolczyki samodzielnie. Wykonanie nie jest trudne, a satysfakcja będzie duża.

Do wykonania kolczyka użyłam trzech plastikowych kółek, cienkich metalicznych nici i koralików.

Na kółku o średnicy 1cm należy wykonać 40 półsłupków, a nastepnie połączyć ze sobą lub zrobić to tak, jak jest to przedstawione na  zdjęciu.

łączenie kółekźródło: Internet

Na 1 kółku zrobiłam 20 półsłupków, na 2 też 20, na 3 kółku 40 półsłupków i na pozostałych po 20. W ten sposób powstała baza do kolczyka. Ja dodatkowo obszydełkowałam całość oczkami rakowymi, można je zastąpić oczkami ścisłym. Doszyłam koraliki i gotowe.

Oczywiście ilość słupków na kółku zależy od jego wielkości i grubości nici jakich używamy (moje były b. cienkie), na początku należy zrobić próbę, obszydełkować jedno kółko, sprawdzając jaka liczba słupków jest odpowiednia (powinna być parzysta), nie powinno ich być ani za dużo ani za mało.

Życzę udanego dziergania :)

środa, 20 kwietnia 2011

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, co roku kupujemy dekoracje, które zdobią nasze mieszkania tylko przez kilka dni, może tym razem niewielkim kosztem i odrobinie umiejętności sami stworzymy coś oryginalnego i praktycznego.
We wcześniejszy poście przedstawiłam propozycję jak można wykorzystać małą kwadratową serwetkę, schemat ułatwi jej wykonanie.

Schemat szydełkowy, motyw koszyczka na jajko

 

 

 

 

 


Na schemacie nie zaznaczono początkowej liczby oczek łańcuszka,ja je robiłam na plastikowym kółeczku średnicy 1 cm, dzięki temu tak "zapakowane" jajko nie przewraca się, możemy też zastąpić oczkami łańcuszka myślę że 10 wystarczy.
Po wykonaniu motywu ze schematu, mamy gotową serwetkę, teraz wystarczy przez 4 rogi przeciągnąć wstążeczkę i gotowe :)
Mam nadzieję że pomysł się podoba

Schemat jest "pożyczony" z netu.

| < Maj 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
O autorze