Przedmioty dekoracyjne i użytkowe, zdobione różnymi technikami plastycznymi. Koronki szydełkowe, kartki okolicznościowe. Florystyka.
piątek, 27 maja 2011

DLA WSZYSTKICH MAM ...

czerwona róża

... I DLA TEJ JEDYNEJ...

Za Twą miłość z Twego serca, za trud za wychowywanie mnie, życzę zdrowia i radości.

Życzę by z Twego serca płynął zawsze dar miłości.

08:07, tworczamozaika
Link Dodaj komentarz »
środa, 18 maja 2011

Tegoroczny maj przeplata ze sobą piękne słoneczne dni z pochmurnymi i zimnymi.  Aby skorzystać z szybko przemijającego uroku słońca powinniśmy wpuścić do domu jak najwięcej jego promieni. Zrezygnujmy z tradycyjnych firanek z gęstymi wzorami na rzecz estetycznych pasujących do każdego wnętrza zawieszek. Dekoracje stanowiące nieco śmiałe rozwiązanie wprowadzą do domu odrobinę świeżości i letniego klimatu.

Oto moja propozycja

zawieszka do okna wykonana na szydełku

sobota, 14 maja 2011
wtorek, 10 maja 2011

Dziś pisze w imieniu Mamy, którą dopadł intelektualny leń. Ostatnio został przedstawiony jeden z moich rysunków (Jan Paweł II). Korzystając z okazji, że Mama dała mi ‘wolną rękę’, a raczej klawiaturę pochwalę się kolejną swoją pracą, która zainspirowała Mamę do stworzenia klasycznie oryginalnego etui. Etui może stanowić swoisty prezent bądź też ciekawą ozdobę pasującą do każdego wnętrza. Subtelną kreskę ołówka Mama doskonale wkomponowała w owalne etui jednocześnie tworząc ciekawą interpretację mojego szkicu.


Etui ozdobione technika decoupage

 

Etui ozdobione technika decoupage

 

Tak wygląda oryginalny rysunek, który stanowił prezent. Cyfry na kartach oznaczają datę urodzin mojej szefowej, a cyfra VII symbolizuje pomyślność oraz powodzenie w życiu jak i prowadzeniu restauracji, w której miałam przyjemność pracować. Słońce oraz księżyc to symbole kolejno następujących po sobie cykli egzystencji. Etui, do którego został wykorzystany mój rysunek jest jeszcze dostępne. Natomiast na indywidualne zamówienie mogę stworzyć podobny szkic.

 

gg 12881409

sylwiasomerlik@yahoo.pl

 

sylwiasomerlik@yahoo.pl gg 12881409 portrety i rysunki tematyczne na zamówienie http://sequilibrium.deviantart.com/sobota, 07 maja 2011

Często stoimy przed dylematem, co dać w prezencie z okazji: jubileuszu, rocznicy, ślubu, parapetówki, urodzin czy imienin . Jeśli poznamy upodobania osoby, która ma być przez nas obdarowana to już połowa sukcesu.

W ostatnich latach, a szczególnie w tym sezonie dużym uznaniem cieszą się ręcznie robione koronki. Jak się więc okazuje nie są one reliktem minionej epoki, w której to o zamożności domu świadczyła ilość znajdujących się w nim koronek. Nie powinno to dziwić, skoro wydzierganie  za pomocą szydełka i nitki niewielkiej serwetki czy dużego obrusu trwa od kilkudziesięciu  do nawet kilkuset godzin. Biorąc  pod uwagę czas i precyzję z jaką tego typu koronki są wykonywane, stają się idealnym pomysłem na ekskluzywny prezent, także do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz jeśli odpowiednio dobierzemy wzór. Wielokrotnie miałam okazję się o tym przekonać.

ręcznie wykonane serwetki

Najpierw powstał biężnik, póżniej po modyfikacji wzoru serwetka, a po kolejnych zmianach schematu małe serwetki.

ręcznie wykonany bieżnik techniką szydełkową

 

Bieżnikiem została obdarowana przyszła teściowa mojej córki :)

czwartek, 05 maja 2011

W poprzednim poscie zamieściłam zdjęcie kolczyków, zrobionych na szydełku. Jeśli chcecie wzbogacić swoją kolekcję biżuterii takim drobiazgiem możecie zamówić je u mnie lub przeczytać do końca ten post i zastosować się do moich rad - zrobić  kolczyki samodzielnie. Wykonanie nie jest trudne, a satysfakcja będzie duża.

Do wykonania kolczyka użyłam trzech plastikowych kółek, cienkich metalicznych nici i koralików.

Na kółku o średnicy 1cm należy wykonać 40 półsłupków, a nastepnie połączyć ze sobą lub zrobić to tak, jak jest to przedstawione na  zdjęciu.

łączenie kółekźródło: Internet

Na 1 kółku zrobiłam 20 półsłupków, na 2 też 20, na 3 kółku 40 półsłupków i na pozostałych po 20. W ten sposób powstała baza do kolczyka. Ja dodatkowo obszydełkowałam całość oczkami rakowymi, można je zastąpić oczkami ścisłym. Doszyłam koraliki i gotowe.

Oczywiście ilość słupków na kółku zależy od jego wielkości i grubości nici jakich używamy (moje były b. cienkie), na początku należy zrobić próbę, obszydełkować jedno kółko, sprawdzając jaka liczba słupków jest odpowiednia (powinna być parzysta), nie powinno ich być ani za dużo ani za mało.

Życzę udanego dziergania :)

poniedziałek, 02 maja 2011

kolczyki wykonane na szydełku z cienkich metalicznych nici

Kolejne kolczyki które zaprojektował i wykonałam na  zamówienie

| < Maj 2011 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
O autorze